Přejít na obsah

Ekohraní 1. den

 18.3.2019  Světlana Roubíčková

 

EKOHRANÍ –životní prostředí je část světa, kde žijeme.

V pondělí 18.3. jsme ve školní družině odstartovali projektový týden EKOHRANÍ.  Naším cílem je dozvědět se co nejvíce o tom, jak můžeme pomoci při ochraně životního prostředí.  Jak funguje zpracovávání odpadů /co se děje s nimi dále/ a jak funguje příroda okolo nás.

Budeme si hrát, vyrábět, zpívat, povídat a každý den Vás seznámíme s tím, co jsme se dozvěděli.

Dnes jsme se naučili společně písničku „TŘÍDÍME ODPAD“, která nás bude provázet celým týdnem. Vyrobili jsme si čelenku se zeměkoulí, shlédli jsme video „Cesta odpadů“ a následně si vyprávěli o tom, co jsme se dnes naučili a co se nám líbilo.

TŘÍDÍME  ODPAD

I když jsme jen malé děti,

Umíme už třídit smetí

//: MODRÁ, ŽLUTÁ, ČERVENÁ

Víme, co to znamená://

Nedá nám to žádnou práci

Už jsme jako dospěláci

//:PAPÍR, PLASTY, SKLENICE,

NÁPOJOVÉ KRABICE://

Prší, prší, jen se leje

Popelář se na nás směje

//: RYCHLE Z AUTA VYLEZE,

ODPADKY NÁM ODVEZE://