Přejít na obsah

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ – KVĚTINOVÝ DEN

 28.5.2019  Mgr.Petr Kulhavý

Ve středu 15. 5. probíhala, stejně jako po celé České republice, v Libchavách veřejná sbírka organizace Liga proti rakovině s názvem Květinový den. V rámci českého dne proti rakovině se již tradičně prodávala kvítka měsíčku lékařského, přičemž výtěžek sbírky je věnován na boj s touto zákeřnou chorobou. Všichni, kdo si kytičku koupili, zároveň obdrželi informační leták, upozorňující obrovskou karcinogenní rizikovost kouření. Již jedenáctým rokem prodávali kytičky osmáci a deváťáci z naší školy a podařilo se jim prodat 320 kytiček, za které utržili částku 9 219,- Kč. Každoroční výtěžek sbírky se pohybuje mezi kolem 15 milionů korun, peníze slouží pacientským organizacím, k nákupu přístrojů do nemocnic, k výzkumu rakoviny a k péči o smrtelně nemocné v hospicových zařízeních. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich ochotu pomoci a také všem, kdo si kytičku koupili.