Květen – I. oddělení

 31.5.2019  Pavlína Vítková,Dis.

Květen

Měsíc květen, ten je prima,
to už není vůbec zima!
Všechny stromy rozkvetou,
včely na ně přilétnou.

Letí z květu na kvítek,
z jabloně hned na šípek.
Pyl moc pilně sbírají,
med z něj potom dělají.

Měsíc květen jsme si užívali sluníčka, a proto jsme i výzdobu ladili na léto. Malovali jsme námořnické tílka, zdobili zmrzliny geometrickými tvary, malovali letní drinky a vyráběli jsme mořský svět a dinosaury. Také jsme vyráběli dárek maminkám na Den Matek. Chodili jsme na procházky, užívali si sportovní aktivity na zahradě a samozřejmě jsme si i hráli. Povídali jsme si o první pomoci, o lidském těle, o tom, jak se k sobě máme a nemáme chovat. Dozvěděli jsme se nové informace o České republice – tentokrát o Pardubickém kraji. V české abecedě jsme si povídali o rozhlasu a špekáčku, česká nej tentokrát bylo o české turistice a nevyšších horách (hoře). V rubrice ,,česká jména“ jsme se seznámili se jmény Alena, Miroslav/Horáková, Horák. Ukázali jsme si zámek Lednice. V česko-slovenském slovníku jsme si probrali slova, symbolizující jaro, v hudební činnosti jsme se seznámili s kytarou a v míčovně jsme si zahráli pár míčových her. Čeká nás poslední měsíc – měsíc červen a my už se moc těšíme, protože nás čeká ještě spousta aktivit.

Paní vychovatelka a děti