Přejít na obsah

5. třída – školní výlet Praha

 19.6.2019  Mgr. Martina Sokolová

Ve středu 19.6. žáci 5. ročníku vyrazili na výlet do Prahy.

V dopoledních hodinách jsme prošli centrum Prahy a nejvýznamnější místa a památky, jako je Václavské náměstí (socha sv. Václava, Národní muzeum, …), Staroměstské náměstí, pokračovali jsme na Karlův most, dále kolem Národního divadla a další. Cestu jsme si zpříjemnili trdelníkem a italskou zmrzlinou (odvážnější ochutnali například zmrzlinu rýžovou, či s příchutí slaný karamel). Odpoledne bylo věnováno Neviditelné výstavě, kde žáci museli spoléhat na ostatní smysly kromě zraku. Někteří si sáhli na dno a výstava pro ně byla velkou výzvou. Nicméně obavy byly zbytečné, děti odcházely s novými zkušenostmi a zážitky. V rámci výstavy byly v jedné místnosti k dispozici nejrůznější pomůcky a společenské, deskové hry pro nevidomé.

Sice nás bolí nohy, ale zážitků máme mnoho! Výlet se vydařil.