Přejít na obsah

Osmáci na TECHNOhrátkách v Litomyšli

 15.1.2020  Mgr.Zuzana Novotná

Letošní první zastávkou TECHNOhrátek se stala Střední škola zahradnická a technická v Litomyšli. Pro naše osmáky, kteří se pomalu začínají rozhlížet, jaké obory střední školy nabízejí, to tak byla skvělá příležitost, jak se s některými z nich seznámit.
Na šesti stanovištích žáci soutěžili v praktických dovednostech. V technické části na ně čekalo virtuální svařování na trenažéru, zhlédli ukázku práce s vypalovacím a gravírovacím laserem, společnými silami provedli demontáž a montáž kol osobního automobilu a na závěr si vyzkoušeli, jak vypadá práce logistika.
Umělecké vlohy mohli uplatnit při tvorbě dekorací z přírodních materiálů nebo malbě velkoformátového obrazu. Poté si prohlédli expozice, kterými disponují chovatelské obory, a vyzkoušeli si své znalosti při poznávání živočichů.
Na závěr pak proběhl již tradiční kvíz „Hej ty, víš to?“
A přestože jsme letos do Libchav žádný z dortů nedovezli, můžeme říct, že jsme si celý den užili. Děkujeme TECHNOhrátky a Střední škola zahradnická a technická Litomyšl a za velmi přínosný program.