Přejít na obsah

Praktická elektronika 2020

 26.1.2020  PaedDr.Hana Šťovíčková

Ve středu 22. ledna 2020 proběhl na SPŠE a VOŠ v Pardubicích další ročník soutěže technických dovedností žáků základních škol regionu Praktická elektronika 2020. Této soutěže se zúčastnili naši deváťáci Jakub Aubus, Honza Doležal, Filip Chládek, Radim Urban a Tobiáš Vacek.

Cílem soutěžního setkání bylo zábavnou formou přiblížit žákům realizaci elektronických obvodů na plošných spojích. Letošním soutěžním úkolem bylo sestavit a oživit efekt „Běžící šipky“. Po předchozím seznámení s dílenskými pracovišti a cvičném pájení proběhla vlastní soutěž. Motivace byla již tradičně veliká, neboť ceny pro vítěze byly díky sponzorům opravdu hodnotné.

Předání cen provedla starostka MO Alena Stehnová spolu se zástupcem ČEZ Martinem Klaciánem, paní starostka rovněž pozdravila soutěžící jménem patrona soutěže, primátora Pardubic Martina Charváta. První 3 místa v soutěži pak patřila žákům z Třemošnice a z pardubických základních škol Resslova a Studánka. Naši chlapci sice nevyhráli, ale odváželi si domů své vlastnoručně vyrobené běžící šipky.