Přejít na obsah

Dětský den a projektový „Den se včelami“ ve třetí třídě

 3.6.2021  Mgr.Eva Adamcová

V úterý 1. 6. jsme společně s dalšími třídami 1. stupně oslavili Den dětí příjemnou vycházkou do okolní přírody. Obec Libchavy pro nás připravila novou naučnou stezku s tematikou „vesmírného putování“. Na devíti stanovištích jsme luštili různorodé úkoly týkající se sluneční soustavy. Celé dopoledne jsme si velmi příjemně užili a přálo nám krásné počasí. Děkujeme paní starostce Janě Hodovalové za zprostředkování této stezky.

Ve čtvrtek 3. 6. jsme celé dopoledne trávili v příjemné společnosti místního včelaře Ondřeje Frodla. Ten si pro žáky třetí třídy připravil velmi pestrý a zajímavý program ze života včel. Děti se dověděly mnoho nových informací nejen o včelách, ale také o jejich životě v úlu. Samy si vyzkoušely, jak se správný včelař o své včelstvo stará, a co je vše spojeno s vytáčením medu. Na závěr nás všechny čekala sladká tečka – ochutnávka čerstvě vytočeného medu. Panu Frodlovi moc děkujeme za příjemný a pestrý dopolední program 🙂

Eva Adamcová a kolektiv žáků 3. třídy