Adaptační pobyt šestých tříd

 19.9.2021  PaedDr.Hana Šťovíčková

Jsme moc rádi, že jsme letos mohli opět vyjet na environmentální a adaptační kurz do autokempu Sedmihorky v Českém ráji. A to obě „šestky“ najednou 🙂 Zde jsme si užili nejen nádhernou přírodu za krásného počasí, ale i utužili vzájemné vztahy nově vznikajících kolektivů a poznávali naše nové třídní učitelky i asistentky.

 

Environmentální program nám zajistilo Středisko ekologické výchovy Český ráj. Většina aktivit samozřejmě probíhala v přírodě – výlet na zámek Valdštejn podle mapy a veršů, prohlídka arboreta Bukovina a následně orientační běh se zařazováním stromů, vycházka po stopách místních lázeňských pramenů, bubnování, zážitkový noční program za hlasy sov – puštíků a výrů, badatelské zkoumání sinic. Vše bylo doplněno hrou, sportovním vyžitím a legrací.

 

Při zpáteční cestě domů jsme navštívili v Hradci Králové obrovskou hernu TONGO s mnoha atrakcemi pro děti.