Přejít na obsah

Listopad I. oddělení

 30.11.2021  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Listopad, listopad,

lísteček mi na dlaň spad.

Zlatý lístek z javora,

zima už jde do dvora.

V listopadu jsme těšili na Sv. Martina – na lampionový průvod a hlavně na to, zda opravdu přijede na bílém koni. Družinku jsme si vyzdobili koníky a podkovičkami. Povídali jsme si o přírodě kolem nás, malovali jsme, jak to vypadá na poli, u rybníka. Společně jsme malovali plakát, jak máme třídit odpady. Četli jsme si o Ferdovi a jeho mouchách a pohádky o zvířátkách. Stále pracujeme s časopisem Šikulka a Junior 21. století. Na vycházkách, na školním hřišti a za farou hrajeme různé pohybové hry. Na konci měsíce nám nasněžilo, takže jsme si užívali první sněhovou nadílku – kéž by jí bylo více. Čeká nás prosinec. Již jsme ozdobili vánoční stromeček, pověsili si adventní rukavičky a družinku vyzdobili vločkami apod. Jarmark je zrušen a družinová besídka pro rodiče také, ale my se budeme těšit na ,,vánoční mejdlo“ a snad i na další sníh a možná družinky navštíví čert a potom Ježíšek.

Paní vychovatelka a děti