Zimní období v I. oddělení

 25.2.2022  Pavlína Vítková,Dis.

Únor bývá v roce druhý
nosí mrazu, větru dost.
V únoru se snížek sype
hlavně dětem pro radost.

Letošní zima nám moc sněhu nenadělila (ale ještě pořád může:-), ale i tak jsme si zimní období užili. Díky karanténám apod. jsme se vídali různě, ale důležité je, že jsme se vídali. S žáky jsme plnili vše, co jsme chtěli – chodili jsme na vycházky, hráli si venku, vytvářeli, malovali apod. Také jsme si volali s družinkou z Dobratic, se kterou letos kooperujeme a ukázali jsme ji, jak umíme řádit venku (vše probíhalo přes videohovor). Poté jsme si vyměnili fotografie, aby žáci mohli vidět jejich družinku a okolí a naopak oni naši. Tato kooperace je velice příjemná. V lednu jsme si udělali vánoční besídku – ,,mejdlo“, rozdali si dárečky a udělali si opožděné Vánoce. Největší atrakcí družiny jsou u žáků velice oblíbená morčátka Rarášek a Čertík. Žáci se o ně velice hezky starají, mazlí je, krmí apod. V pondělí začínají jarní prázdniny (ŠD vzhledem k malému počtu přihlášených žáků otevřená nebude) a po nich se pomalu, ale jistě budeme připravovat na jaro. Věřím, že nás sluníčko začne nabíjet energií a vše bude opět veselejší a my se budeme moci těšit na aktivity, které máme připravené.

Přeji Vám krásné jarní prázdniny!

Paní vychovatelka a děti