Přejít na obsah

Přednáška o chovu terarijních zvířat

 20.3.2022  PaedDr.Hana Šťovíčková

Ve středu 16. 3. 2022 se konala přednáška O chovu terarijních zvířat pro naše mladší spolužáky ze šestých a sedmých tříd na II. stupni. Zkušený chovatel pan Stanislav Pecháček nám přijel představit některé z jeho exemplářů. Tento koníček provozuje již 30 let v Dolní Čermné. Žáci si mohli zblízka prohlédnout anakondu, užovku červenou, želvu čtyřprstou, chameleona dvojprstého, krysu obrovskou, agamu vousatou, plcha nebo ještěrku aj. Ti odvážnější si zvířátko i pohladili nebo vzali do náruče. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací nejen o jejich chovu, ale i znacích. Třeba taková krysa obrovská má vyvinuté lícní torby jako křeček a dokáže do nich nacpat až 8 piškotů naráz. Což nám hned pan Pecháček předvedl 🙂                                                                                          Medunová Lucie a Šťovíčková Hana