Přejít na obsah

Březen a duben v I. oddělení

 30.4.2022  Pavlína Vítková,Dis.
Přišlo jaro
Přišlo jaro se sluníčkem,
zem otvírá zlatým klíčkem.
První roste sněženka, malá bílá květinka.
Druhý zase petrklíček, nese s sebou zlatý klíček.
Fialinka voňavá hezkou vůni rozdává.
Pampeliška střapatá, celá je jak ze zlata.

V měsíci březnu a dubnu jsme toho zažili ve družince mnoho. Rozloučili jsme se se zimou Morenou, kterou jsme hodili do potoka, bavili jsme se o zvycích a tradicích, které patří k Velikonocům. Vyráběli jsme barevné vajíčka, barvili jsme vajíčka, ovečky, zajíčky apod. Chodili jsme na procházky, pozorovali první jarní kytičky, určovali je a také si je vyráběli. K MDŽ žáci domů donesli kytičky a  určitě s nimi udělali radost. Tvoření a malování nás baví, stejně jako procházky po okolí a řádění na školním hřišti. Když si nehrajeme venku, jsme rádi za krásné prostory a hračky ve družině.

Přejeme Vám krásné jarní dny!
Paní vychovatelka a děti