Přírodovědný klokan

 25.10.2022  PaedDr.Hana Šťovíčková

Ve středu 12. října 2022 proběhl na základních a středních školách Přírodovědný klokan, který pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže bylo vzbudit a podpořit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Celkem 47 žáků naší školy z 8. a 9. tříd se snažilo zodpovědět 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Jsme moc rády, že mezi tři nejúspěšnější řešitele patří i žák z 8. ročníku.

 

1. místo              Jan Dostál, 9. B                 59 bodů

2.místo                 Vojtěch Kadava, 8. tř.             57 bodů

3.místo                 Štěpán Bašnik, 9. B                 52 bodů

 

Srdečně blahopřejeme 🙂 

 

                                                                                                                                                                             L. Medunová a H. Šťovíčková