Zeměpisná olympiáda

 23.2.2023  Mgr.Petr Kulhavý

Zeměpisná olympiáda

V úterý 22. 2. 2023 pořádala naše škola okresní kolo zeměpisné olympiády. Přijelo celkem téměř 70 žáků základních škol a víceletých gymnázií a 5 studentů škol středních. Za těmito reprezentanty jednotlivých škol skončilo ve školních kolech téměř 600 jejich spolužáků – ve školních kolech zeměpisné olympiády se účastnilo celkem 592 dětí. Okresního kola se zúčastnilo 16 základních škol a 5 gymnázií. V kategorii A (6. tř.) zvítězil Matěj Šrůt z Vysoké Mýto, naši školu reprezentoval vítěz školního kola Šimon Krejsa. V kategorii B (7. tř.) zvítězil Bruno Vaníček ze ZŠ Jablonné, na 8. místě skončil náš reprezentant Jakub Krčál. V nejvíce obsazené kategorii C (8. + 9. tř.), kde soutěžilo 25 žáků, zvítězila Eva Janyšková z gymnázia Lanškroun. Naše Eva Jiřelová obsadila 11. místo. Kategorii středních škol vyhrál Jakub Pirkl z gymnázia Vysoké Mýto.

Školní kolo se konalo v průběhu ledna, zúčastnilo se ho celkem 23 žáků. Pořadí jednotlivých kategorií bylo následující:

kategorie A (6.tř.) – 1. Šimon Krejsa  2. Jakub Šinkovský  3. Dan Pražák

kategorie B (7.tř.) – 1. Jakub Krčál 2. Dorothea Kuraková 3. Tom Fikejz

kategorie C (8. + 9.tř) – 1. Eva Jiřelová a David Vacek 3. Víťa Šalda a Šimon Adamec