Žákovská rada

Základní a mateřská škola Libchavy - Žákovská rada

Členové Žákovské rady – šk.rok 2021/2022

Klára Šimková – 9. třída                                                          Filip Kacálek –  6.A.

Kateřina Doležalová – 9. třída                                                Štěpán Sokol – 6.A.

Filip Reichl – 9. třída                                                                Jakub Krčál – 6.B.

Adéla Kubíčková – 8.A.                                                            Dorothea Kuraková –  6.B.

Petr Jankele – 8.A.                                                                    Jana Plačková – 5. třída

Andrea Šaldová 8.B.                                                                Lucie Klosová – 5.třída

Emílie Marie Bašniková 8.B.                                                  Anežka Čápová – 4. třída

Adam Chládek – 7. třída                                                          Veronika Lukešová – 4. třída

Marek Vojtíšek – 7. třída

Na členy ŽR se můžete obracet osobně nebo prostřednictvím mailu zakovska.rada@zslibchavy.cz

PROJEKT ŽR – Regionální učebnice -červen 2021

Osmá a devátá třída se účastnila plnění posledního úkolu regionální učebnice. Vybraní žáci navštívili paní starostku Janu Hodovalovou, která jim vyprávěla nejen o své práci, ale i o chodu obce. Informace, které se tito žáci dozvěděli, předali svým spolužákům, kteří je poté zpracovali a vytvořili z nich naučné plakáty. Součástí tohoto úkolu bylo též zpracování informací o jízdních řádech a zastávkách železniční a autobusové dopravy v Libchavách. Žáci si nejprve zjistily informace a následně je doplnili kreslenými obrázky.

Po dvou a půl letech práce žáků čtvrté až deváté třídy vzniká regionální učebnice. Ta bude sloužit žákům prvního stupně k seznámení se s obcí Libchavy a jejím okolím.

Marta Kacálková, a členové žákovského parlamentu