Velikonoční ochutnávka

24.3.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu „třeťáčky“ čekal nelehký úkol. Ale „poprali“ se s ním velice dobře. Pekli jsme čtyři beránky a srnčí hřbet (ze dvou receptů – z kakaového a tvarohového těsta). Každý dělal jinou práci. Někdo mixoval a jiný zase vymazával formu. Děti vážily, míchaly, pekly,… Šlo nám to prostě od ruky. Výsledek práce ochutnaly paní učitelky, paní ředitelka s paní zástupkyní, paní uklizečky,… no prostě všichni zaměstnanci naší školy. Pro velký úspěch (hlavně kakaového beránka) přikládáme recept. Vyzkoušejte a posuďte sami:

Recept:

Potřebujete:

– půl Hery

– půl másla

– 1 sklenici moučkového cukru

– méně než půl sklenice vody

– 2 sklenice hladké mouky

– 3 vajíčka

– 3 lžičky kakaa

– prášek do pečiva

Příprava:

– Do kastrólku dejte rozehřát půl Hery, půl másla, 1 sklenici moučkového cukru, méně než půl sklenice vody a 3 lžičky kakaa. Při občasném míchání nechte vychladnout.

– Obsah kastrólku přelijte do mísy, přidejte 3 žloutky, 2 sklenice hladké mouky a sníh ze tří bílků. Asi 5 min mixujte. Opatrně vmíchejte prášek do pečiva.

– Formu vymažte sádlem a vysypejte strouhankou. Nalijte těsto a pečte asi při 170°C    45 – 60 minut.

– Beránka po upečení ponechte ve formě do vychladnutí a poté vyklopte.

Přejeme Vám DOBROU CHUŤ.

3. třída a p.uč. I.Kittlitzová