Přejít na obsah

Český den proti rakovině

 14.5.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu 13.5. se uskuteční Český den proti rakovině. Po celé republice bude probíhat veřejná sbírka formou prodeje žlutých kytiček. Stejně jako v loňském roce se do akce zapojí také žáci naší školy, kteří budou prodávat kvítka po celé obci. Koupí kytičky, jejíž minimální cena je 20,- Kč, přispějete o.s. Liga proti rakovině. V loňském roce se podařilo vybrat téměř 14 mil. korun, které směřovali do nemocnic, hospiců a organizací pacientů s rakovinou. Přesné využití získaných peněz můžete číst na www.lpr.cz. Žáci naší školy získali prodejem květin částku přesahující 7 tisíc korun. Spolu s kytičkou obdržíte také informační leták, upozorňující na prevenci rakoviny tlustého střeva. Ve výskytu této zhoubné nemoci jsou češi první na světě a celá akce chce upozornit na to, že banální preventivní vyšetření na přítomnost krve ve stolici, může mnoha lidem zachránit život.