Přejít na obsah

Historická exkurze

 14.9.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý naši sedmáci spolu se sedmáky ze ZŠ Dolní Dobrouč vyrazili na historickou exkurzi. Dopolední program pro nás přichystali v Uhřínově. Zde si děti vyslechly povídání o středověkém způsobu života, vyzkoušely si dobové oblečení a mnohé činnosti jako tkaní látek, rozdělávání ohně, mletí obilí na kamenném mlýnku nebo ruční výrobu keramiky. Závěrem jsme se podívali do středověké vesnice, děti se podívaly do polozemnice a poté si snědly placky z vlastoručně vyrobené mouky.

Odpoledne jsme si prošli centrum Rychnova nad Kněžnou a navštívili synagogu, jež slouží zároveň také jako muzeum Karla Poláčka. Zde děti nejvíce zaujaly figurky hlavních hrdinů z knihy "Bylo nás pět". Závěr našeho putování pak patřil Muzeu krajek ve Vamberku, kde jsme obdivovali šikovnost a zručnost tamních krajkářek.

Exkurzí nás provázela také ovečka Blarney Bubbles, která k nám přijela z Irska.

Zuzana Vaňousová