Přejít na obsah

Vánoční laťka

 16.12.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Pro naši školu je již tradicí, že se naši žáci  zúčastní v předvánoční čas nejen bruslení, ale i školní soutěže ve skoku vysokém. Letos jsme absolvovali  VII. ročník Vánoční laťky a byl opět velmi úspěšný. I když jsme si s p.uč.Kulhavým mysleli, že rekord Jirky Knapovského 155cm nikdo nepřekoná, opak byl pravdou. Začnu však postupně od mladší kategorie dívek, kde spolu soutěžila dvě děvčata – Simona Leschingerová a Marie Hájková, která překonala loňský rekord o 3 cm a výkonem 118cm zvítězila. V kat.ml.H skákalo 8 závodníků a vítězem se stal Dominik Marcinko, který byl lepší na počet pokusů před Dominikem Beranem, výkonem 124 cm. V kat.st.D kvůli nemoci chyběla Jana Rejentová, jenž je držitelkou škol.rekordu – 131cm. V této kategorii podala vynikající sportovní výkon 130cm  Alena Podsedníková.. Na závěr v kat.st.H bojovali z osmi žáků už jen dva závodníci – Michal Fryč a Darek Prášil. Bylo to až neuvěřitelné, jak se dokázali vyhecovat a Darkovi Prášilovi se podařilo pokořit Jirkův výkon o celé dva centimetry. Skokem vysokým 156 cm zvítězil a zaslouženě získal obdiv všech přítomných. 

Závěrem děkujeme všem závodníkům za skvělé výkony i nepřekonatelný sportovní zážitek.                                                                                  Šťovíčková Hana