Přejít na obsah

Exkurze po památných stromech

 2.6.2010  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 3. června vyrazili žáci 6. třídy na svoji první exkurzi v rámci projektu "Školní informační centrum". Vydali jsme se po památných stromech východních Čech. Své putování jsme zahájili nedaleko- v Českých Libchavách- kde nám pan Papáček zajímavě popovídal o místní památné hrušni. Poté jsme putovali přes Kunvald, kde jsme viděli bratrskou lípu, Pastviny, kde jsme se vyfotili u vůbec největší, tzv. Vejdovy, lípy v České republice, do Ústí nad Orlicí, kde jsme objevili překrásnou babyku. odpoledne pak patřilo programu v Arboretu ve Vysokém Chvojně, kde jsme mohli vidět mnoho zajímavých domácích, ale i exotických dřevin. O poznatky, které žáci shromáždili, se s vámi podělíme na dalším projektovém dnu.

Zuzana Vaňousová