Přejít na obsah

LEDEN – Vznik života

 31.12.2010  ZŠ & MŠ Libchavy
 
 Škola kosmonautů – vznik života
 Víte,že :
     „Představu o tom, jak vypadali dinosauři, získáváme z vykopávek jejich kostí a koster. Díky tomu víme, že se vyvinuli z plazů. Stejně jako oni měli kůži pokrytou mohutnými šupinami. Na rozdíl od nich však měli nohy. A tak mohli stát, chodit, běhat. Pohybovali se mnohem rychleji než ostatní plazi. Někteří byli velcí jako čtyřpatrový dům a těžcí jako dvacet slonů.“
     Dinosauři nás prováděli celým lednem. S dětmi jsme přečetly spoustu příběhů, prohlédly encyklopedie a dozvěděly se mnoho zajímavého o vzniku života na Zemi. Obě jsme žasly nad tím, kolik malých,velkých nebo létajících dinosaurů se objevilo ve družině. A co vše se dá s nimi zažít…… Třeba pozorovat líhnutí a růst dinosauřího mláděte nebo jít s dinosaurem do hor….
     Už se těšíme  spolu s dětmi na další objevování naší planety a vesmíru.
                                                           Daniela a Hana  ( vychovytelky ŠD )
                                                                                                                                 

                  

Fotečky –ZDE