Přejít na obsah

Exkurze do firem – II.stupeň

 5.1.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

V rámci předmětu "Volba povolání" byla uskutečněna exkurze do firem sídlících v Lázních Bohdaneč s žáky z 8. a 9.třídy. Doprava a realizace exkurzí je dotována z projektu Krajské hospodářské komory Pardubického kraje sídlící pro náš region v České Třebové.

Firmou Gabriel – Chemie Bohemia, s.r.o., která se specializuje na barvení a zušlechťování plastů a dnes patří k předním výrobcům masterbatchů v Evropě, nás provedl ing.Linhart. Jeho výklad žáky zaujal a rozšířil obzory uplatnění studentů po vystudování chemické školy.

Druhá firma Transform a.s. je jednou z největších společností u nás v republice, jenž zpracovává a zároveň recykluje plastové odpady z komunálních i průmyslových zdrojů. Ing. Oliva ukázal žákům nepřetržitý provoz, kde na počátku z hald plastového smrdícího odpadu lze vyrobit trávníkové panely, plastové laťky, příčky do stájí pro koně…aj., které se vyváží do celé Evropy.                                                                              

                                                             Šťovíčková H., Pleváková H. a Vaňousová Z.