Přejít na obsah

První matematická expedice

 14.3.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

 

Žáky 3. třídy do konce školního roku čekají čtyři matematické expedice s Jaroslavem Kocianem. V úterý 15. 3. jsme vycestovali na první z nich. V předešlých týdnech si žáci ve škole ušili loutku Jaroslava Kociana a za pomoci šikovných rodičů ho o jarních prázdninách oblékli do slušivých a elegantních fráčků. 

Našemu ústeckému rodákovi chceme ukázat, jak se žije v dnešní době a že nás na každém kroku kromě hudby obklopuje také matematika.

Úkolem dětí bylo nasbírat co nejvíce matematických podkladů na vlakovém nádraží v Ústí nad Orlicí a v České Třebové a všechny matematické informace, týkající se vlaků. Děti s vervou sbíraly tyto materiály pro pozdější zpracovávání matematických úloh. Byly velice pracovité a hodné.

První matematická expedice se nám vydařila a počasí nám opravdu přálo.

                                              tř. uč. Iva