Přejít na obsah

Štafetové běhy E.Zátopka na II.stupni

 26.9.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

Za pěkného počasí a v bouřlivé atmosféře proběhly na naší škole štafetové běhy Emila Zátopka. Pro vítězství si doběhla štafeta "deváťáků", kdy v cílové rovince předběhl Martin Cibulka finišmena z 8.třídy Petra Leschingera. Třetí místo překvapivě vybojovala štafeta našich "šesťáků" a poslední do cíle doběhla štafeta ze 7.třídy.

Výsledky jednotlivých kategorií:

DÍVKY           1.  Lukešová Natka  7.tř.      1:10,1 min

                       2. Hájková Marie      9.tř.      1:13,4 min

                       3. Kůstová Kája        9.tř.      1:18,2 min

ml.H              1. Lukeš Michal        7.tř.      1:07,1 min

                      2. Šrom Michal a Marian Čeman   6.tř.       1:07,7 min

                      3. Šalda Erik               6.tř.      1:18,7 min

st.H               1. Cibulka Martin       9.tř.       1:06,6 min

                      2. Marcinko Dominik   9.tř.     1:08,4 min

                      3. Boštík Jaroslav        9.tř.     1:10,4 min

Sice se nám nepodařilo zlepšit školní rekordy v běhu na 400 m, ale Natka Lukešová rekord vyrovnala a Martin Cibulka se k němu hodně přiblížil. Doufáme, že příští podzim nastoupí opět všechny třídní štafety a tím i vzpomeneme na neskutečné výkony Emila Zátopka na OH v Helsinkách r. 1952, kdy vybojoval 3 zlaté medaile v běhu na 5 km, 10 km a maratónském běhu.

Na závěr bychom chtěli poděkovat panu Aleši Motyčkovi za sponzorování této tradiční školní akce.                                                                                               Šťovíčková Hana