Přejít na obsah

ŠIC-zámek Častolovice

 2.10.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

Na svou první expedici školního informačního centra vyrazila 3.října společně 1. a 2.třída. Pro prvňáky to byl první školní výlet, a tak všichni odjížděli plni očekávání. Cílem byl nedaleký zámek v Častolovicích, společně s minizoo a rozlehlou oborou. Prohlídka na zámku byla poutavá, ale také trochu strašidelná. Děti byly pod neustálým dohledem "Černé paní", která vystupuje z obrazu a na zámku straší. Během celé prohlídky měly děti úkol, a to počítat všechny hvězdy, které jsou symbolem zámku. Avšak přítomnost, či nepřítomnost ,"Černé paní" někoho natolik rozrušila, že počítání hvězd skončilo ještě rychleji, než začalo wink.Po prohlídce zámku následovala návštěva minizoo, kde druháci zapisovali všechna zvířata, která v minizoo žijí. A po zámecké oboře následoval zlatý hřeb celé expedice, a tím byl oběd v penzionu Beseda, na kterém si všechny děti  pochutnaly.yesDíky krásnému slunečnému počasí a ochotě personálu na zámku i v restauraci se celý výlet vydařil.

 

                                                                                   Lenka Ludvíčkovásmiley