Přejít na obsah

Zeměpisná přednáška

 16.10.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

V pondělí navštívila naši školu rodina Márových se svým zepěpisným povídáním. Žakům 5., 6, a 7. třídy vyprávěli o své cestě po Japonsku, osmákům a deváťákům pak o své severské výpravě, která vedla přes Dánsko, Faerské ostrovy a Island až do Grónska. Své vyprávění doplnili spoustou krásných fotografií a zajímavými videoukázkami. Celý jejich cestovatelský osud se navíc odehrává v lidky velmi inspirativní rovině, kdy všechny své cesty podnikají se svým synem Jirkou, který je upoután na invalidní vozík. Takto společně čelí nepřízni osudu a dokáží plnit Jirkovi cestovatelské sny. Ten se tak stal prvním obyvatelem Česka, který na invalidním vozíku dokázal navštívit všechny obydlené kontinenty. Věříme, že setkání s takovými lidmi může mnohým z nás dodat odvahu i k plnění snů vlastních.