Přejít na obsah

Expedice Holice

 19.10.2011  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 20. října se žáci 6. a 7. třídy vydali na další expedici v rámci projektu Školní informační centrum. Jejich cílem bylo seznámit se s dřevěnými církevními stavbami v našem regionu, dále pak město Holice s památníkem dr. Emila Holuba. Součástí cesty byla také prohlídka hradu Kunětická hora. První zastávkou byl krásný dřevěný kostelík v Dobříkově. Prostřednictvím výkladu měli žáci šanci seznámit se s historií stavby, která sahá do 17. století a v částech dokonce až 15. století. Pokračovali jsme k další národní památce, dřevěnému kostelu ve Velinách. Následovala prohlídka na Kunětické hoře, doplněná výkladem a prohlídkou výstavy o architektuře v současné krajině. Další zastávkou byly Holice. Památník a muzeum dr. Emila Holuba, tohoto známého cestovatele a sběratele, někdy označovaného jako český Livingston, jsou bohužel z důvodu rekonstrukce uzavřeny. Zůstalo tak pouze u výkladu vyučujících. Stejně jako na všech ostatních zastávkách, i zde žáci vyplňovali své pracovní listy. Poslední zastávkou cesty byla prohlídka kaple Panny Marie v Kozlově.