Přejít na obsah

Okresní kolo zeměpisné olympiády

 21.3.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 22. 3. pořádala naše škola okresní kolo zeměpisné olympiády. Přijelo celkem 52 žáků základních škol a 11 studentů škol středních. Jednalo se o 14 zúčastněných ZŠ a 7 gymnázií. Soutěže se zúčastnili také čtyři zástupci naší školy, vesměs vítězové školního kola zeměpisné olympiády. V kategorii A (6. tř.) zvítězil Heřman Růžek z gymnázia v Lanškrouně, Jakub Kubíček obsadil 10. místo ze 14 zúčastněných. V kategorii B (7. tř.) zvítězil Jan Gregora, ze stejného gymnázia, Růžena Škrobánková skončila na 10. místě ze 17 soutěžících. Nejvíce obsazenou kategorii C (8. + 9. tř.), ve které bylo 24 soutěžících, vyhrál Jan Kašpar ze ZŠ Komenského ÚO, Honza Pecháček obsadil 13. a Pavel Rejent 18. místo. Kategorii středních škol vyhrál, stejně jako v loňském roce, Jan Sháněl z gymnázia Vysoké Mýto.