Přejít na obsah

Cesta chleba

 25.3.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

V pondělí 26.3. se vypravili třeťáčci na 2. expedici ŠIC – Ekofarmy opět do statku v Lozicích. Tentokrát nás manželé Lechnýřovi pozvali na "svou cestu chleba", kterou už 3 roky procházejí. V klidném a přátelském prostředí jejich statku s dětmi prošli všemi etapami ruční výroby domácího chleba. Od ukázky a ochutnávky různých druhů obilí, mlácení cepem, odplevování v historickém dřevěném fukaru přes ruční zadělávání a kynutí chleba až k pečení v 150 let staré peci. Jako detektivové si žáčci všímali, jak se žije na statku na jaře a zapisovali zjištěné informace do detektivních listů. A dařilo se jim!!! Odváželi jsme si ještě horké bochníky úžasně vonícího chleba, pocit dobře vykonané práce i úctu k nelehkému, ale smysluplnému životu na statku!

Velice děkujeme za skvěle připravený program s ohledem na věk dětí a ochotu rozdělit se s námi o získané dovednosti a znalosti v oblasti výroby a  pečení chleba!

                                                                             Zuzana Šedová a žácci 3.třídy