Přejít na obsah

ŠKOLA ZDRAVÉ PĚTKY

 15.4.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

V pondělí a úterý 16. a 17.dubna k nám zavítala Škola Zdravé Pětky z Nadačního fondu Albert.

Žáci 1. stupně  usedli  do školních lavic v netradiční škole z ovoce a zeleniny. Formou her a soutěží se lektoři tohoto projektu snažili podnítit u dětí dobrý vztah k ovoci a zelenině. Jeho hravá forma nezdůrazňuje, že ovoce a zeleninu musíme jíst, protože je zdravá. Zdravá Pětka hledá způsob, jak změnit pohled dětí na ovoce a zeleninu, aby je vnímaly jako přirozenou součást jejich každodenní stravy. Hry, soutěže a ochutnávky se žákům velice líbili.

Společnost Ahold, která provozuje v České republice supermarkety a hypermarkety Albert, si jako potravinový maloobchod uvědomuje svoji zodpovědnost. Právě na ploše prodejny se většinou spotřebitel rozhoduje o skladbě svého jídelníčku. V rámci strategie „Zodpovědnosti vůči veřejnosti“ zahájil Ahold v září 2004 projekt zdravé výživy s jednoduchým názvem, souvisejícím s doporučenou denní dávkou ovoce a zeleniny, projekt s názvem „Zdravá Pětka“. Od září 2009 zastřešuje sociálně zodpovědné aktivity společnosti Ahold Nadační fond Albert.

Děkujeme lektorům i společnosti Ahold

                                                                                     Zuzana Šedová