Přejít na obsah

Štafetové běhy Emila Zátopka na II.stupni

 26.9.2012  ZŠ & MŠ Libchavy

 

Za příznivého počasí a v bouřlivé atmosféře proběhly v pátek Štafetové běhy Emila Zátopka na II. stupni. Tímto tradičním závodem jsme si připomněli neskutečné výkony Emila Zátopka na OH v Helsinkách r. 1952, kdy vybojoval 3 zlaté medaile v běhu na 5 km, 10 km a v maratónském běhu.

Letos si pro vítězství doběhla štafeta "sedmáků", druhé místo zaslouženě vybojovala třídní štafeta „šesťáků“a třetí místo patřilo „deváťákům“.Poslední do cíle doběhla štafeta z 8. třídy.

Výsledky jednotlivých kategorií v běhu na 400m:

Dívky                                                 ml.H                                        st.H

R. Škrobánková  1:17,6        A. Bostan 1:10,3                     M. Nečekal 1:08,2

K. Remešová   1:18,1            J. Kubíček 1:13,4                   R. Židek 1:09,4

A. Jebousková  1:22,4            P. Rauš 1:13,8                       L. Frost 1:12,0

 

I když jsme ani tento rok nepokořili rekordy tratě na 400m, žáci dokázali vybrat ze svého třídního kolektivu 10 nejlépe běžících závodníků, kteří ukázali všem, že není nutné vždy zvítězit, ale zúčastnit se!!! Pochvalu zaslouží Radim a Matouš z 9. třídy, kteří  museli absolvovat trať dvakrát.

 

  Na závěr bychom všichni chtěli poděkovat panu Aleši Motyčkovi za sponzorování této akce.