Přejít na obsah

Okresní kolo zeměpisné olympiády

 13.3.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 14. 3. pořádala naše škola okresní kolo zeměpisné olympiády. Přijelo celkem 55 žáků základních škol a 6 studentů škol středních. Jednalo se o 16 zúčastněných ZŠ a 5 gymnázií. Soutěže se zúčastnili také čtyři zástupci naší školy, vesměs vítězové školního kola zeměpisné olympiády. V kategorii A (6. tř.) zvítězil Adam Prchal z gymnázia v Ústí nad Orlicí, Adéla Urbanová obsadila 10. místo ze 16 zúčastněných. V kategorii B (7. tř.) zvítězil Heřman Růžek z gymnázia v Lanškrouně,  Jan Gregora ze stejného gymnázia vyhrál nejvíce obsazenou kategorii C (8. + 9. tř.), ve které bylo 25 soutěžících.  Tento žák je tradičním vítězem okresního kola, v loňském školním roce se pak stal absolutním vítězem celostátního kola. Náš Jakub Kubíček obsadil 14. místo z 18 zúčastněných. Kategorii středních škol vyhrál Ladislav Semrád z gymnázia Vysoké Mýto.