Přejít na obsah

Malá kopaná

 9.5.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

V pátek 10. května byla naše škola organizátorem okrskového kola turnaje v malé kopané. Turnaje se účastní žáci 2. stupně základních škol a nižšího stupně osmiletých gymnáziíí. Přesto, že naše družstvo tvořila většina žáků ze 7. a 8. třídy, dokázali kluci v turnaji zvítězit. V celém turnaji neinkasovali ani jeden gól a zaslouženě tak postoupili do okresního finále. Postupně porazili ZŠ Damníkov 8:0, ZŠ Třebovská 7:0 a ZŠ Bří Čapků 2:0. Pochvala za dobrou sportovní reprezentaci školy míři k Michalovi Boštíkovi ze 6. třídy, k Dominikovi Chládkovi, Michalovi Šromovi, Erikovi Šaldovi a Matějovi Hodrovi ze 7. třídy, k Michalovi Lukešovi a Nikolasovi Hubálkovi z 8. třídy a Danovi Suchému a Radimovi Židkovi z 9. třídy.

Okresní finále se konalo ve čtvrtek 16. 5. na fotbalovém hřišti v Králíkách. Tým byl oslaben o své jediné dva deváťáky a měl pouze jediného hráče na střídání, přesto i v okresním finále skvěle bojoval a po dvou výhrách a dvou porážkách obsadil skvělé třetí místo. V uvedený den nebylo pro kluky možné zajistit pedagogický doprovod a proto velké poděkování patří panu Lukešovi. Kluky na turnaj zavezl, dohlížel na ně a úhradu cestovních nákladů věnoval škole sponzorsky. Bez jeho ochoty by se kluci nemohli turnaje zúčastnit, děkujeme!