Přejít na obsah

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ – KVĚTINOVÝ DEN

 14.5.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu 15. 5. probíhala, stejně jako po celé České republice, v Libchavách veřejná sbírka organizace Liga proti rakovině s názvem Květinový den. V rámci českého dne proti rakovině se již tradičně prodávala kvítka měsíčku lékařského, přičemž výtěžek sbírky je věnován na boj s touto zákeřnou chorobou. Všichni, kdo si kytičku koupili, zároveň obdrželi informační leták, upozorňující na možnosti aktivní prevence rakoviny. Podle odborných statistik zvyšuje včasné odhalení nemoci šanci na její vyléčení o 60%! Již pátým rokem prodávali kytičky žáci z naší školy, tentokrát z 8. třídy. Podařilo se jim prodat všech 350 kytiček, za které utržili 7 425,- Kč. Každoroční výtěžek sbírky se pohybuje mezi 12 a 15 milióny korun, peníze slouží pacientským organizacím, k nákupu přístrojů do nemocnic, k výzkumu rakoviny a k péči o smrtelně nemocné v hospicových zařízeních. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich ochotu pomoci a také všem, kdo si kytičku koupili.