Přejít na obsah

karty IREDO

 26.6.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

Otázky a odpovědi k čipovým kartám IREDO

 

Ušetříte na jízdném. Do čipové karty lze nahrát časovou jízdenku (týdenní, měsíční a devadesátidenní), která zachovává slevu jízdného a zkracuje dobu odbavení. Výhledově budou přestupní jízdenky pouze na čipových kartách. Čipové karty navíc značně zkrátí dobu odbavení.

 

Pokud hodláte výhody karty využívat i dále, pak ano.  Platnost karet Veolia Transport Východní Čechy je pouze do 31. prosince 2013.

 

Pořízení karty je v tomto případě na vašem zvážení. Jestli i nadále chcete každou jízdu platit v hotovosti, kartu nepotřebujete. Když ale chcete ušetřit na jízdném a platit bezhotovostně, vyplatí se o kartu zažádat.

 

V sekci potvrzení školy je nutné uvést školní rok 2013/2014.

 

Ano, čipová karta tento průkaz nenahrazuje.

 

O vydání čipové karty budete moci požádat od 1. srpna 2013, a to na kontaktních místech.

 

Ano, je však nutné po obdržení potvrzení školy či žákovského průkazu znovu navštívit kontaktní místo, kde karta bude převedena do režimu „žák“. Jinak karta zůstane v režimu „dospělý“ a nebudete tak moci využít výhody žákovského jízdného.

 

Ano, pokud půjdete zažádat o vydání karty a nebudete mít od školy potvrzenou žádost, bude vám stačit žákovský průkaz.

 

Ano, je nutné mít čipovou kartu IREDO a současně žákovský průkaz.