Přejít na obsah

Návštěva Statku u Čadů

 19.9.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

Žáci 2. a 3. třídy dne 20.9.2013 využili možnosti strávit den na STATKU u Čadů v Horních Libchavách.

 

Paní Čadová žáky osobně provedla statkem, ukázala jim veškerá hospodářská zvířata, která zde chovají, žákům vysvětlila k čemu je využívají. Mimo jiné se dozvěděli jaký je rozdíl mezi biofarmou a průmyslovou farmou.Bylo jim vysvětleno, že zvířata na takovýchto statcích/farmách nabízejí kvalitní maso i rostlinné produkty. Zvířata jsou zde totiž na čerstvé vzduchu, a tedy i zdravější.

 

Nejvíce však žáky zaujaly traktory a další zemědělské stroje. Bylo jim také názorně ukázáno, jak se zpracovává seno do balíků pro dobytek.

 

Na závěr každý z žáků obdržel od paní Čadové malý dárek s překvapením.

 

Žáci tak měli příležitost se seznámit na vlastní oči se zemědělským systémem, který pracuje v souladu s přírodou.

 

 

Zdenka Martinová a Eva Krummer