Přejít na obsah

Okresní školní liga v plavání

 18.11.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

Pod záštitou Rady města Ústí nad Orlicí proběhlo první kolo pilotního ročníku okresní školní ligy O pohár Krytého plaveckého bazénu.  Přihlásilo se 11 škol a plavalo 172 dětí

„Okresní školní liga má přivést děti k plaveckému sportu, povzbudit jejich soutěživost a odměnit jejich úsilí. Každý plavec si proto odnese nějakou drobnou odměnu od našich partnerů. První cenou je bezplatná návštěva Aquaparku v Ústí nad Orlicí pro vítěznou školu, přičemž cenu si může škola vybrat postupně, například po jednotlivých třídách“ vysvětlila Veronika Krajová, ředitelka soutěže a vedoucí úseku Rekreační služby v městské společnosti TEPVOS, spol. s r.o.

Soutěž probíhá ve štafetách čtyřčlenných družstev, kde musí být zastoupena aspoň jedna dívka, ve čtyřech kategoriích  –  6.třída, 7.třída, 8.třída a 9.třída. Zatím nejúspěšnější z našich štafet byli "sedmáci" – Jakub Tesařík, Filip Horníček, Míša Kůstová a Matěj Motyčka. Vyplavali si pěkné 2. místo. Uvidíme jak se nám povede v druhém kole, které proběhne 14. 1. 2014 opět v Ústí nad Orlicí. Vítězná škola okresní ligy pojede reprezentovat okres Ústí nad Orlicí do superfinále tří okresů v Rychnově nad Kněžnou.

Odkaz na fotogalerii: http://bazenusti.cz/pohybove-rekreacni-aktivity-pro-deti/o-plavecke-skole/aktuality-plavecke-skoly/

                                                                                            Šťovíčková Hana