Přejít na obsah

Okresní školní liga v plavání

 13.1.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý 14. 1. 2014 proběhlo v Krytém plaveckém bazénu v Ústí nad Orlicí pod záštitou Rady města Ústí nad Orlicí druhé závěrečné kolo nultého ročníku okresní školní ligy O pohár Krytého plaveckého bazénu.  Tohoto sportovního klání se zúčastnilo 11 školSoutěž probíhala ve štafetách čtyřčlenných družstev ve čtyřech kategoriích. Nejúspěšnějším týmem naší školy byla štafeta sedmáků, která vyplavala celkové 2. místo ve své kategorii, ve složení Jakub Tesařík, Filip Horníček, Matěj Motyčka a za něžné pohlaví Míša Kůstová. Štafeta deváťáků díky úspěšnému 2. kolu vybojovala pěkné 3. místo. Jediným zástupcem z 9. třídy byl však jen Jirka Nuska, kterému sekundovali Petr Rauš a Erik Šalda. Z dívek to byla v první rozplavbě Míša Kůstová a ve druhé rozplavbě Denisa Charvátová. Štafeta osmáků i šesťáků doplnila celé naše družstvo libchaváků – Dominik Chládek, Jakub Kubíček, Michal Šrom, Nela Hoderová a Denisa Charvátová, Natka Nováčková, Ondra i Filip Kulhavý – které dokázalo vybojovat společnými silami nádherné 4. místo.

Bodové ohodnocení štafet:

1. místo          Gymnázium Ústí nad Orlicí

54 b.

2. místo          ZŠ Bratří Čapků

42 b.

3. místo          ZŠ 28. října Žamberk

38 b.

4. místo          ZŠ Dolní Libchavy

29 b.

4. místo          ZŠ Svatopluka Čecha Choceň

29 b.

6. místo          ZŠ Komenského Ústí nad Orlicí

24 b.

7. místo          Gymnázium Žamberk

12 b.

8. místo          ZŠ Třebovská Hylváty

10 b.

9. místo          ZŠ Nádražní Žamberk

8 b.

10. místo        ZŠ Komenského Letohrad

6 b.

11. místo        Gymnázium Letohrad

3 b.

 

 

 

Hlavní cenu, putovní pohár ve tvaru skleněné kapky, předal pan starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek. Město také připravilo plakety pro první, druhé a třetí místo, jenž byly předány vítězným školám. Každý soutěžící dostal pozornost od partnerů soutěže.

Vítězné štafety jednotlivých kategorií okresní ligy pojedou reprezentovat okres Ústí nad Orlicí do superfinále tří okresů v Rychnově nad Kněžnou.

Velké poděkování patří všem plavcům třídních štafet 1. i 2. kola za skvělé sportovní výkony!!!cheekycheekycheeky