Přejít na obsah

Okresní kolo zeměpisné olympiády

 17.2.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý 18. 2. pořádala naše škola okresní kolo zeměpisné olympiády. Přijelo celkem 58 žáků základních škol a 5 studentů škol středních. Jednalo se o 17 zúčastněných ZŠ a 5 gymnázií. Soutěže se zúčastnili také tři zástupci naší školy, vítězové školního kola zeměpisné olympiády. V kategorii A (6. tř.) zvítězila Petra Suchá ze ZŠ Dobrovského Lanškroun, Ondra Kulhavý obsadil výborné 5. místo ze 20 zúčastněných! V kategorii B (7. tř.) zvítězil Martin Bureš z gymnázia v Lanškrouně,  Jakub Gregora ze stejného gymnázia vyhrál nejvíce obsazenou kategorii C (8. + 9. tř.), ve které bylo 25 soutěžících.  Tento žák je tradičním vítězem okresního kola, v loňském školním roce se pak stal absolutním vítězem celostátního kola. Další dva naši reprezentanti, Jakub Tesařík a Růža Škrobánková,  obsadili místa ve druhé polovině startovní listiny. Kategorii středních škol vyhrál Ladislav Semrád z gymnázia Vysoké Mýto.