Přejít na obsah

Přírodovědná vycházka

 8.5.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

Dne 9. 5. se žáci páté třídy vydali na přírodovědnou vycházku do lesa. Naším průvodcem po lese byl zástupce vedoucího Správy Kolowratských lesů pan Ing. Ladislav Hromádko, Ph. D. , který nám při pochůzce lesem ukázal názorně druhy stromů jehličnatých a listnatých, a jak je máme rozlišovat. Též nás seznámil s ochranou lesního porostu proti lýkožroutovi,  s feromonovými pastmi  a potřebou ochrany lesů před tímto druhem  škodlivého hmyzu. Moc se nám to líbilo, protože při procházce jsme se naučili rozpoznat stromy, o které se drbou divoká prasata, či jak podle bobků poznat,  že jdeme po srnčí stezce nebo jak vypadá pijavice a čím se přisává,  a mnoho dalších,, drobných " zajímavostí. Ale ty ,,drobnosti", jenž nám ukazoval , ty byly pro děti velmi překvapující a zajímavé.smiley Pak pro nás pan správce měl  další překvapení – střelbu ze vzduchovky na cíl. Každý z nás si mohl zkusit  roli myslivce a vyzkoušet si střelbu do terče.  A protože nám již po dopolední vycházce vyhládlo, ukázal nám pan Hromádko, jak a kde si bezpečně rozdělat oheň v přírodě, a dokonce jsme si i opekli párky, které pro nás připravil. Děkujeme a těšíme se na další poznávací vycházku s ním  yes   .                                                  žáci 5. třídy