Přejít na obsah

Indiánská škola v přírodě

 1.6.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

Překrásný, plně nabitý týden prožili indiáni ze 4. třídy v Říčkách v Orlických horách se svými čtyřmi náčelnicemi z kmene vran – Rychlou střelou Gabčou, Matkou vlčicí Bárou, Úsměvem slunce Kájou a Zpívajícím vodopádem Ivou.

 

Jako správní indiáni hned první den složili indiánský slib a každý kmen si postavil svůj totem. Kmenů bylo hned pět, a to orlové, ještěrky, medvědi, rysové a sovy.

 

Od nejvyššího náčelníka indiánů dostávali během roku, takže i po celý týden v přírodě, dopisy s úkoly. Každý den museli splnit hned několik úkolů, jako například vyrobit totemy, naučit se indiánský tanec, písničku, rozluštit indiánské písmo, poznávat rostliny, orientovat se ve tmě, ,,poprat se“ s odvahou, udržet bobříka mlčení, nabatikovat si tričko, porazit bizona, vykonávat dobré skutky    a spoustu dalších. Některé úkoly nebyly zrovna nejlehčí. Indiáni však vyvinuli velké úsilí a nakonec se jim podařilo mnoho úkolů splnit.

 

Zpět do svého tábora v Libchavách přijížděli s mnoha zážitky, indiánským upomínkovým listem a několika dárečky.

 

V průběhu našeho týdenního přesídlení do přátelské osady Říčky k nám zavítala i velká náčelnice Krásná pěnice Marie a každý náš kmen sladce obdařila.

 

Do konce školního roku budeme dál naslouchat našemu náčelníkovi a plnit úkoly, které nám napíše.

                                             náčelnice 4. třídy Iva Kittlitz a malí indiáni

 

Fotky budou postupně dodávány.