Přejít na obsah

Kamenosochařská dílna

 4.6.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

V rámci výuky výtvarné výchovy navštívili šesťáci ve čtvrtek 5.června Mětské muzeum v Ústí nad Orlicí.

Prohlédli si zajímavou výstavu věnované ústeckému výtvarníkovi Zdeńkovi Brožkovi, expozici nazvanou Ústí v pohlednicích, doplněnou o výstavu historických fotoaparátů a výstavu věnovanou sochaři Quido Tomášovi Kocianovi. S nadšením se shledala také výstava historických technických hraček.

Rozděleni do dvou skupin poté absolvovali kamenosochařskou dílnu, kde si mohli na vlastní kůži vyzkoušet náročnou práci s kameny, dláty a kladívkem. Poznali, že kameny mají různou tvrdost, ale současně jsou křehké. Pracovali s vápencem  a leštěným mramorem, do kterého si každý vytesal vlastní námět, a s velkým kusem pískovce, který se společnými silami pokusili proměnit v sochu.

Děkujeme ústeckému muzeu a jeho pracovníkům za zajímavé povídání a výstavách a nazapomenutelný zážitek při "sochání".