Prázdninové setkání s technikou a přírodními vědami

 29.6.2014  ZŠ & MŠ Libchavy

V rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji“ proběhlo první prázdninový týden na Střední škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí soustředění, kterého se zúčastnilo 75 žáků druhého stupně ZŠ spolupracujících na realizaci projektu. Naši žáci spolupracovali v osmi pracovních skupinách se žáky ze ZŠ Komenského z Ústí nad Orlicí,  ZŠ Vincence Junka z Dolní Čermné a ZŠ Dolní Dobrouče, kde aktivně vykonávali činnosti a vytvářeli výstupy v oblastech:

·         technických manuálních dovedností,

·         automatizace a robotiky,

·         základů programování CNC zařízení,

·         konstrukčních systémů,

·         přírodních věd,

·         tvarování papíru a lepenky,

·         tiskové techniky,

·         řemeslné textilní techniky,

·         oděvní výroby,

·         základy fotografování, úpravy fotografií a příprava tisku.

Vítaným zpestřením byly další volnočasové aktivity zaměřené na sportovní činnost, případně ovládání RC modelů.

Výrobky, které mladí technici a přírodovědci vytvořili na jednotlivých pracovištích, si odnášeli domů. Rodičům, sourozencům a kamarádům se mohli pochlubit například vlastnoručně vyrobenou univerzální modelářskou pilkou, ušitým či sítotiskem vyzdobeným tričkem, výrobky z lepenky a papíru, fotografiemi, řemeslnými textilními výrobky. K výstupům patří i jednoduchý program na CNC soustružení, výsledky chemických a fyzikálních pokusů i sestavení a oživení jednoduchých robotů.
Lektoři a jejich asistenti byli překvapeni vysokým zájmem účastníků soustředění.

                                                                  Šťovíčková Hana, koordinátorka projektu