Technohrátky na ISŠT ve Vysokém Mýtě

27.1.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu navštívili Integrovanou střední školu technickou ve Vysokém Mýtě naši "osmáci" společně s dalšími šesti vybranými základními školami. Po oficiálním zahájení TECHNOhrátek jsme navštívili 6 stanovišť, kde probíhaly nejen praktické ukázky vybraných oborů, ale i zapojení samotných žáků do praktických úkolů měřených na čas.

Obory a činnosti pro ZŠ:

• Čalouník – rozdělení čalounického materiálu a nářadí
  • Automechanik – výměna pneumatik na vozu Škoda Fabia
  • Strojní mechanik (zámečník) – demontáž a montáž šroubového spojení na čas
  • Mechanik strojů a zařízení – zápis řídícího programu a jeho převod na počítačovou simulaci obrábění
  • Karosář – sestavení rovnacích a měřících přípravků na přípravkovou stolici podle schématu
  • Autolakýrník – nástřik šablony podle výběru

Poté probíhala zábavná soutěž HEJ TY, VÍŠ TO? Naši žáci byli nejúspěšnější v praktických činnostech a byli odměněni oříškovým dortem, v zábavné soutěži skončili na 4. místě.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a doufáme, že tyto akce přiblíží jak chlapcům tak dívkám technické obory.

Šťovíčková Hana, kariérový poradce