Hovory se zvířaty

24.2.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu dopoledne – 25.2. proběhla v naší školce 1. část projektu NEPZ, který se soustřeďuje na prohloubení přirozeného propojení dětí s planetou Zemí, přírodou a zvířaty. Připraven je 4 dílný výchovný program s těmito tématy: 1. Díl – Hovory se Zvířaty – živými bytostmi 2. Díl – Hovory se Stromem a Lesem 3. Díl – Hovory s Vodou a Oceánem 4. Díl – Hovory s Planetou Zemí. Nevšední interaktivní přednášky projektu NEPZ pro mateřské školy jsou prováděny formou rozhovorů, kdy je lektor oblečen do kostýmu Planety Země, Stromu a Lesa, Vody a Oceánu, Zvířete – živé bytosti. Lektor hovoří s dětmi o pocitech a problémech daného tématu. Vše je doprovázeno za pomoci audiovizuální techniky fotografiemi a video sekvencemi. Dětem jsou velmi citlivě kladeny otázky, na které si sami odpovídají s dopomocí lektorů.