Přejít na obsah

Květinový den

 12.5.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve středu 13. 5. probíhala v Libchavách, a stejně tak i v celém Česku, veřejná sbírka organizace Liga proti rakovině s názvem Květinový den. V rámci českého dne proti rakovině se již tradičně prodávala kvítka měsíčku lékařského, přičemž výtěžek sbírky je věnován na boj s touto zákeřnou chorobou. Všichni, kdo si kytičku koupili, zároveň obdrželi informační leták, upozorňující na možnosti aktivní prevence rakoviny. Podle odborných statistik zvyšuje včasné odhalení nemoci šanci na její vyléčení o 60%! Již sedmý rok prodávali kytičky žáci z 9. třídy naší školy. Podařilo se jim prodat všech 400 kytiček, za které utržili 8 990,- Kč. Každoroční výtěžek sbírky se pohybuje mezi 12 a 15 milióny korun, peníze slouží k nákupu přístrojů do nemocnic, k výzkumu rakoviny a k péči o smrtelně nemocné v hospicových zařízeních. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich ochotu pomoci a také všem, kdo si kytičku koupili.