Přejít na obsah

Libchavský atletický čtyřboj vesnických škol

 20.9.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

V pondělí naši deváťáci úspěšně uspořádali již IX. ročník Libchavského atletického čtyřboje. 12-členné týmy ze 4 vesnických škol poměřily své sportovní výkony ve sprintu na 60m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem či vrhem koulí a závěrečným vytrvalostním během na 600m u ml.D, 800m u ml.H i st.D, 1000m u st.H. Našemu družstvu se dařilo a zaslouženě si vybojovalo 1.místo.cheeky 

Po osmileté nadvládě atletů ze ZŠ Dolní Dobrouče jsme poprvé stanuli na nejvyšším stupínku. Na třetím místě skončili žáci ze ZŠ Brandýs nad Orlicí a 4.místo obsadili atleti ze ZŠ Lhoty u Potštejna.

Starší hoši jako jediní pokořili hranici 3 000 bodů a svými 3 316 body nejvíce přispěli k vítězství našeho týmu. Však byl po zásluze Jakub Tesařík vyhlášen nejlepším atletem tohoto ročníku. V dálce jako jediný překonal 5 metrovou hranici – 516cm, v běhu na 60m stáhl čas jako jediný pod hranici 8s – 7,82s. Ve vrhu koulí měl jediného konkurenta, který však připsal body k jeho týmu, Karla Aubuse. Jemu se podařilo 4kg kouli vrhnout na značku 11m, Jakub měl pokus jen o 55cm kratší. V běhu na 1km bojoval Kája o prvenství v této disciplíně a jen o desetinku sekundy prohrál na cílové čáře s Jakubem Žalmanem z Dolní Dobrouče časem 3:42,8min. Třetím atletem byl Jára Gálik.

Starší děvčata vybojovala ve své kategorii krásné 2.místo a přispěla týmu 2 507 body. Nejlepší výkon ze všech závodnic předvedla v běhu na 60m Monča Pokorná časem 8,78s. Prvenství dosáhla i ve vrhu koulí výkonem 650cm a jen o 7cm byla druhá ve skoku dalekém výkonem 411cm. Natce Nováčkové se podařilo mít třetí nejlepší čas v běhu na 800m – 3:07,3min. Adél Urbanová byla v této disciplíně jen o necelých 11s pomalejší. 

Mladší hoši se nenechali zahanbit a také vybojovali ve své kategorii 1. místo, získali  1 387 bodů. V běhu na 60m exceloval Patrik Šalda časem 9,03s, v běhu na 800m druhým nejlepším časem 3:07,4min a ve skoku dalekém výkonem 348cm dosáhl prvenství. Hned za ním skončil Michal Malínský o 5cm kratším skokem a v hodu kriketovým míčkem obsadil druhé místo výkonem 39,30m. David Javůrek zabodoval též v hodu výkonem 34,55cm.

Mladší děvčata obsadila pěkné 3.místo a získala 1513 bodů ve složení Sabina Marčíková, Sandra Nutzová a Kája Hoderová. Sabča dokázala vybojovat třetí nejlepší čas v běhu na 600m – 2:10,2min. Sandře se nejlépe povedl skok daleký, výkon 304cm byl čtvrtý nejlepší. 

Vyzvedli jsme ty nej nej výkony, ale máme velkou radost ze všech sportovních výkonů našich žáků i soupeřů. Vždyť stále platí "Ve zdravém těle zdravý duch"!

                                                                                      Šťovíčková H., Kulhavý P.