Přejít na obsah

exkurze v Praze – 4.třída

 30.9.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

Dne 1.10. 2015 jeli čtvrťáčci na exkurzi do Prahy. Naším hlavním cílem bylo seznámit se s nejvýznamějšími památkami  v Praze a také seznámit se s jejich historii. Děti viděly Václavské náměstí  z pohledu od Myslbekovy sochy sv. Václava, kde  jsme si připomněli význam tohoto knížete pro českou zemi. Následovalo Staroměstské náměstí, kde jsme se podívali na orloj. A nejen na něj. Kolem nás na kole s ochrankou projel Staroměstské náměstí i slavný americký herec Arnold Schwarzenegger.Posléze jsme jeli na hrad, kde děti viděly slavnostní předání stráží. Následovala prohlídka chrámu sv. Víta s úžasnou průvodkyní /yes/ a Zlatá ulička. Mnohým vyhládlo, takže jsme šli  rychle  na jídlo do rychlého občerstvení. Cesta domů se nesla v duchu nabytých dojmů. R. Kulhavá