Přejít na obsah

Branný den

 1.10.2015  ZŠ & MŠ Libchavy

V pátek 2.10. proběhl na naší škole Branný den. Celé dopoledne bylo zahájeno vyhlášením poplachu a nácviku evakuace. Poté se jednotlivé třídy střídaly na stanovištích zaměřených na zdravovědu, zásady první pomoci a dopravní výchovu. Velkým zpestřením byla sanitka, kterou měli žáci celé dopoledne k dispozici. Díky panu Vodstrčilovi ze Záchranné služby Pardubického kraje se všichni dozvěděli zajímavé informace a hlavně si sanitu mohli prohlédnout a vyzkoušet některé funkce. Velký dík patří panu Vodstrčilovi a panu Hodovalovi z ČČK Ústí nad Orlicí, kteří svůj volný čas věnovali našim dětem, ale také našim deváťákům, kteří pod vedením paní učitelky Šťovíčkové a pana učitele Kulhavého perfektně zvládli přípravu a vedení jednotlivých stanovišť. Deváťáci dokázali ostatní žáky opravdu zaujmout a k celému dopoledni přistoupili velmi zodpovědně. Děkujeme!

Lenka Ludvíčková