Přejít na obsah

Páťáci na výletě v Praze

 23.5.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

V úterý 24.5.2016 se vydali páťáci na školní výlet do hlavního města Prahy. Cestování Regiojetem bylo pohodlné a příjemné, po celý den nám přálo počasí. Prošli jsme historickou částí Prahy, viděli např. sochu sv. Václava na Václavském náměstí, Staroměstský orloj, Karlův most a další více i méně známé památky. Navštívili jsme interaktivní Muzeum Karla Zemana, kde pro nás připravili hru Vynález zkázy. Podařilo se nám vyluštit kód a otevřít truhlu s pokladem. Poté jsme se ještě s průvodcem projeli vyhlídkovou lodí po Čertovce a Vltavě. Pak jsme se již svižnou chůzí vydali zpět k nádraží. Domů jsme se navrátili sice unavení, ale plní příjemných zážitků a vzpomínek.                          Kolektiv žáků 5. třídy, Eva Adamcová, Andrea Kalousová